Wabi Sabi - nieperfekcyjny trend 2018

Trendy 2018

Wabi Sabi - nieperfekcyjny trend 2018

Opublikowany

Co w tym roku zastąpi ubiegłoroczny trend HYGGE? Za granicą już od dawna mówi się o WABI SABI! Ta wywodząca się z buddyzmu japońska sztuka znalezienia subtelnego i naturalnego piękna w niedoskonałości dotarła także do Polski. To akceptacja rzeczy takimi, jakie są, bez ich upiększania. To umiłowanie rzeczy prostych, skromnych, surowych. Czasem podniszczonych, chropowatych, ale posiadających swoją historię. To też spojrzenie świeżym okiem na coś, co mogłoby być spisane na straty, a przecież może dostać nowe życie. Przedmioty w mieszkaniu w stylu WABI SABI będą łączyć więc trzy cechy: funkcjonalność, piękno i nostalgię. Paleta kolorów w WABI SABI to głównie paleta bieli i kolory ziemi oraz bazowanie na naturalnych materiałach (drewno, len, bawełna, wiklina, kamień…). W dobie galopującego konsumpcjonizmu absolutnie kibicujemy temu trendowi. Jak żyć i mieszkać w duchu WABI SABI? Zerknijcie na kilka ciekawych nurtów w tej filozofii.

Len i naturalne tkaniny

Dlaczego len? Otóż jest to tkanina, która ma właściwości bardzo zdrowotne. Lniana pościel zmniejsza zmęczenie i zdecydowanie poprawia nastrój. Jest też antybakteryjna i antyalergiczna. Nawet niewielki dodatek włókien lnianych (do 10%) wystarczy, aby wyeliminować efekt elektryczności charakterystyczny dla tkanin sztucznych. Już od minionego lata obserwujemy większą popularność lnianej bielizny pościelowej i w tym roku będzie z pewnością kontynuowany.
so linen! 

so linen! 

lenoui 

lenoui 

Meis Ideis 

Meis Ideis 

Ceramika wykonana ręcznie

W trendzie WABI-SABI szczególną rolę odgrywają przedmioty wykonane ręcznie. Ceramika toczona na kole czy odlewana ręcznie przez człowieka dodaje jej historii i szczególnego charakteru. Glina jako materiał to swoisty powrót do natury. Jako przykład można przywołać niektóre style japońskiej ceramiki. W japońskiej ceremonii parzenia herbaty przedmioty z ceramiki są często rustykalne i mają prosty wygląd, np. Hagi ware, o kształtach, które nie są całkiem symetryczne, oraz kolory lub tekstury, które wydają się podkreślać nierafinowany lub prosty styl. 
Manilove 

Manilove 

Planeta-P 

Planeta-P 

Dekory Nati 

Dekory Nati 

Drewno

Drewno to kolejny materiał bliski filozofii WABI SABI. Praca z tym materiałem wymaga siły i pokory. Drewniane meble to symbol powrotu do prostoty i harmonii. Ręcznie wykonane, drewniane meble idealnie komponują się z rustykalnym wątkiem WABI SABI.
Wild Wood Stories 

Wild Wood Stories 

W tym sęk 

W tym sęk 

Po sęk 

Po sęk 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
TOP 5 prezentów na Dzień Mamy od DaWandy

temu

Do okazania szacunku i miłości wyrażonego słowami, zawsze dołączamy prezent, który sprawi mamie radość i podkreśli to, co czujemy. Przychodzi w końcu moment, w którym zaczyna nam brakować pomysłów na podarunek. Co prawda, nie musi być drogi, ale warto by był pomysłowy i przypominał, od kogo jest. Z pomocą przychodzi DaWanda, na której każdy wybierze dla swojej mamy oryginalny i wyjątkowy prezent. Ogromny wybór ułatwi znalezienie tego jedynego i niepowtarzalnego, wykonanego ręcznie z najwyższą starannością. Przedstawiamy topową piątkę prezentów z okazji Dnia Mamy od DaWandy!
3 wielkanocne trendy

temu

Wielkanoc w wydaniu osób ceniących sobie rękodzieło i tradycję upłynie w tym roku pod znakiem naturalnych tkanin, autorskiej ceramiki i oryginalnych ozdób wykonanych ręcznie.
Ultra Violet - kolor roku 2018 w trzech odsłonach

temu

Przekazywanie oryginalności i pomysłowości, magii. Ultra Violet to charakterystyczny, złożony fioletowy odcień, który fascynuje i intryguje. Najbliższy rok upłynie właśnie pod znakiem jego trochę kosmicznych właściwości. Dramatycznie prowokacyjny i rozważny PANTONE 18-3838 Ultra Violet przekazuje wizjonerskie myślenie, które wskazuje nam drogę ku przyszłości. To kolor bardzo symboliczny, więc w modzie pojawia się bardzo świadomie.
Kolor roku 2018 - ultrafiolet

temu

Po roku 2017, który upłynął pod znakiem Greenery, Instytutu Pantone ujawnił kolor roku 2018. To głęboki, wyrazisty, kosmiczny fiolet (Ultra Violet 18-3838). Wizjonerski, oryginalny, prowokujący, twórczy – tak ten odcień jest opisywany. Według Laurie Pressman z Pantone Colour Institute Ultra Violet jest odzwierciedleniem tego, co potrzebne w dzisiejszym świecie. Tylko co z tym kolorem począć? Na pierwszy rzut oka jest bardzo wymagający, ciężki i nawet trudno nam sobie wyobrazić ten odcień w naszych wnętrzach…
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.