Kolor roku 2018 - ultrafiolet

Kolor roku 2018 - ultrafiolet

Opublikowany

Po roku 2017, który upłynął pod znakiem Greenery, Instytutu Pantone ujawnił kolor roku 2018. To głęboki, wyrazisty, kosmiczny fiolet (Ultra Violet 18-3838). Wizjonerski, oryginalny, prowokujący, twórczy – tak ten odcień jest opisywany. Według Laurie Pressman z Pantone Colour Institute Ultra Violet jest odzwierciedleniem tego, co potrzebne w dzisiejszym świecie. Tylko co z tym kolorem począć? Na pierwszy rzut oka jest bardzo wymagający, ciężki i nawet trudno nam sobie wyobrazić ten odcień w naszych wnętrzach…

Z czym "jeść" Ultra Violet we wnętrzach?

Kiedy we wnętrzach pojawia się ultrafiolet, dostają one duszy, stają się bardziej wykwintne, dojrzalsze, jakby ktoś wprowadził do domu nową energię. To kolor, który doskonale odnajdzie się w wysokich wnętrzach starych, przedwojennych kamienic. Wówczas warto poeksperymentować i pomalować nim np. jedną ze ścian albo wszystkie (kwestia odwagi). Ten odcień fioletu sprawdzi się także na tkaninach, np. w obiciu kanap czy foteli. Jeśli boimy się wprowadzać do otoczenia aż tak duże plamy intensywnych kolorów, warto pozostać przy poduszkach i drobnych dodatkach: wazonach, tacach czy misach na owoce. Z jakimi kolorami dobrze komponuje się ultrafiolet? Polecamy złoto, kolor musztardowy, granat i różne odcienie szarości i bieli. Oto kilka inspiracji wnętrzarskich i dodatki w kolorze roku 2018 od DaWandy :)

Tapety i aranżacje

Tapeta samoprzylepna

Tapeta samoprzylepna "Gwiezdny pył"  - Homeprint, 600 zł

Tapeta samoprzylepna

Tapeta samoprzylepna "Purpurowa mgławica" - Homeprint, 1200 zł

Meble i dodatki

Fotel - AnnaSuzaniStudio, DaWanda.pl, 3250 zł

Fotel - AnnaSuzaniStudio, DaWanda.pl, 3250 zł

Puf - Oskar Perek, DaWanda.pl, 199 zł

Puf - Oskar Perek, DaWanda.pl, 199 zł

Poduszka welurowa - Color for home, DaWanda.pl, 99 zł

Poduszka welurowa - Color for home, DaWanda.pl, 99 zł

Grafika - ZYG ZAG Art, DaWanda.pl, 49 zł

Grafika - ZYG ZAG Art, DaWanda.pl, 49 zł

Plakat - ZYG ZAG Art, DaWanda.pl, 49 zł

Plakat - ZYG ZAG Art, DaWanda.pl, 49 zł

Obraz na płótnie - VAKU-DSGN, DaWadna.pl, 169 zł

Obraz na płótnie - VAKU-DSGN, DaWadna.pl, 169 zł

Stojak na wino - Pracownia Inspiracji, DaWanda.pl, 129 zł

Stojak na wino - Pracownia Inspiracji, DaWanda.pl, 129 zł

Umywalka - Dekornia, DaWanda.pl, 350 zł

Umywalka - Dekornia, DaWanda.pl, 350 zł

Tulipany z bawełny - Myk Studio, DaWanda.pl, 110 zł

Tulipany z bawełny - Myk Studio, DaWanda.pl, 110 zł

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Ultra Violet - kolor roku 2018 w trzech odsłonach

temu

Przekazywanie oryginalności i pomysłowości, magii. Ultra Violet to charakterystyczny, złożony fioletowy odcień, który fascynuje i intryguje. Najbliższy rok upłynie właśnie pod znakiem jego trochę kosmicznych właściwości. Dramatycznie prowokacyjny i rozważny PANTONE 18-3838 Ultra Violet przekazuje wizjonerskie myślenie, które wskazuje nam drogę ku przyszłości. To kolor bardzo symboliczny, więc w modzie pojawia się bardzo świadomie.
Biżuteria jesień-zima 2016/17: Rozmiar ma znaczenie

temu

W tym sezonie projektanci pół żartem, pół serio przekonują nas, że w przypadku biżuterii rozmiar ma naprawdę duże znaczenie. Jesienią i zimą 2016/17 ozdoby przybierają format maxi. Spektakularne formy, duże kolie, długie kolczyki i, co ważne, bogactwo detali i materiałów skupiają na sobie całą należną uwagę.
Ślubne trendy: Chodź do lasu!

temu

Wbrew wielu stereotypom ślub jesienią czy zimą może wyglądać nie mniej ciekawie niż wiosenno-letnie pomysły. Spadek temperatur i zmiana naturalnej ‘scenerii’ na czasem nieco mniej sprzyjającą, to tylko pozorne utrudnienia, a ostatecznie wszystko zależy od wyobraźni zainteresowanych. Każdy sezon stwarza nowe możliwości w zakresie palet kolorystycznych, modnych wzorów, fasonów czy akcesoriów. Tegoroczne jesienno-zimowe trendy dotyczące ślubu i wesela to romantyczna wariacja na temat leśnych historii, gdzie kolor i dodatki grają pierwsze skrzypce.
Jackob Buczynski x DaWanda.pl: #niejestemmasowymproduktem

temu

...i wybieram to, co wyjątkowe. W czasach kiedy półki i wieszaki uginają się pod ciężarem masowo wytwarzanych produktów na wartości zyskują rzeczy wytworzone przez rzemieślników, ale i nas samych, nawet zupełnie amatorsko. Wielki powrót DIY (Do-It-Youself), łączącego w sobie idee recyklingu, upcyklingu a nawet coraz bardziej popularnego ruchu no waste, to dowód potwierdzający, że społeczeństwo zmęczyło się wreszcie bezduszną ‘masówką’.  #niejestemmasowymproduktem to inicjatywa Jackoba Buczynskiego - blogera, który poza stylistyczną smykałką i zamiłowaniem do lumpeksów odkrył w sobie również talent twórczy, zgrabnie łącząc te dwa tematy. I tak właśnie po wielu próbach i błędach, zarwanych nocach i testach na znajomych, powołał do życia swoją autorską markę z wyjątkowym asortymentem.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.