Jackob Buczynski x DaWanda.pl: #niejestemmasowymproduktem

Wspierajmy świadome zakupy i polskich projektantów.

Jackob Buczynski x DaWanda.pl: #niejestemmasowymproduktem

Opublikowany

...i wybieram to, co wyjątkowe. W czasach kiedy półki i wieszaki uginają się pod ciężarem masowo wytwarzanych produktów na wartości zyskują rzeczy wytworzone przez rzemieślników, ale i nas samych, nawet zupełnie amatorsko. Wielki powrót DIY (Do-It-Youself), łączącego w sobie idee recyklingu, upcyklingu a nawet coraz bardziej popularnego ruchu no waste, to dowód potwierdzający, że społeczeństwo zmęczyło się wreszcie bezduszną ‘masówką’.  #niejestemmasowymproduktem to inicjatywa Jackoba Buczynskiego - blogera, który poza stylistyczną smykałką i zamiłowaniem do lumpeksów odkrył w sobie również talent twórczy, zgrabnie łącząc te dwa tematy. I tak właśnie po wielu próbach i błędach, zarwanych nocach i testach na znajomych, powołał do życia swoją autorską markę z wyjątkowym asortymentem.

Jackob i jego najmodniejsze kurtki sezonu.

Jackob i jego najmodniejsze kurtki sezonu.

   Wybieramy nowe, kreatywne rozwiązania nie tylko z uwagi na aspekt ekonomiczny, ale głównie z potrzeby obcowania z wyjątkowymi produktami, w których tworzeniu największy udział miały...ludzkie ręce! Na rynku polskiej mody projektanci wyrastają jak grzyby po deszczu, ale kiedy myślę o świadomej modzie opartej o pomysł i jakość dopiero zaczyna robić się kolorowo.
   Jeansowe kurtki od Jackob Buczynski, to ukłon w stronę wszystkich tych, którzy cenią oryginalne projekty, powrót do solidnego i przyjemnego oku upcyklingu i samą koncepcję świadomych wyborów. Flagowy produkt Jackoba to świeży koncept, który przywodzi na myśl beztroskie dzieciństwo, wakacje, festiwale, taniec i dystans do świata. A za tym się teraz tęskni w betonowej dżungli! Cały ten jeans i kolorowe frędzle falujące niczym pióra rajskiego ptaka obiecują ciekawskie spojrzenia i wabią ludzi, którzy wcale nie muszą mieć nic wspólnego z polskimi projektantami. Kurtki selekcjonuje sam szperając po ulubionych lumpeksach, podobnie rzecz się ma z frędzlami - materiały, to zbiór spódnic z odzysku. Żadna z kurtek się nie powtarza i to zarówno damska, jak i męska moda, całkowity unisex. Jackob dba by charakterystyczne przeróbki stały się trwałą ozdobą i pozwoliły kurtce przeżyć to drugie życie godnie i wystarczająco długo... Na tyle długo, by spędzać w niej czas bardzo aktywnie! DaWanda.pl kocha rękodzieło, design i polskich projektantów, więc postanowiliśmy przyłączyć się do inicjatywy #niejestemmasowymproduktem i poznać Jackoba bliżej.
Co może być lepszego niż dzień w towarzystwie ciągle uśmiechniętego projektanta najgorętszych kurtek sezonu? Tylko jedno: dzień w towarzystwie ciągle uśmiechniętego projektanta najgorętszych kurtek sezonu i poznanie miejsc, które uwielbia za ich wyjątkowość. Miejsc? W zasadzie ludzi, idei i smaków, które czynią je wyjątkowymi. Wszystko to, i wiele więcej, uwiecznił Łukasz Dziewic.
   Przyodziani w strojne kurtki JackobBuczynski zaczęliśmy wspólną podróż od rozmowy przy najlepszym śniadaniu w Warszawie nie gdzie indziej, jak w The Cool Cat. Jest tu smak, jest uśmiech i dobra energia, łatwo stracić poczucie czasu przy dobrej kawie (szczególnie tej matcha latte!). Ulegliśmy propozycji zimnego deseru, więc Kuba bez zastanowienia zabrał nas do IL CONO, gdzie sprzedają kremowe niebo. Poważnie, niebo w wielu oryginalnych smakach, dla których w przypływie emocji mogłabym zdeptać ludzi w kolejce. Jeśli lunch, to ramen, jeśli miły kubkom smakowym ramen i czar ukrytej uliczki, to MOD. A w MOD było nadzwyczajnie pięknie i pysznie, po prostu. Pogoda dopisała, pragnienie się wzmogło i uznaliśmy to za doskonały pretekst, by poznać ludzi, którzy stoją za kraftowym browarem Inne Beczki. Co ich wyróżnia na tle masowych browarów? Wszystko! A najpiękniejsze są etykiety z ilustracjami Kasi Łubińskiej. Później było tylko bardziej rozrywkowo: Momu i Banjaluka. Kuba zdradził nam, że magia tych miejsc tkwi w tym, że nigdy nie wie, co go tutaj czeka: muzyka na żywo, uliczny teatr, amatorskie występy cyrkowe, czy spontaniczny koncert. Ostatecznie była rowerowa przejażdżka i piknik!

Zdjęcia: Łukasz Dziewic
Model: Jackob Buczyński
Produkcja: DaWanda.pl

FSGDDSG.jpgUntitled collasgtfhge.jpgdzfvsdg.jpggsdfgsdh.jpgdsafagr.jpgrrety.jpgsdfasf.jpgeferfserf.jpgefsg.jpgdfdg.jpggfgf.jpgdfds.jpggsdsfhg.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Moskwa. Geometryczna biżuteria bez drzazgi wątpliwości.

temu

Czy można stworzyć drewnianą biżuterię, która poza organicznym materiałem, z którego jest wykonana, będzie też szalenie modna i oryginalna? Jak się okazuje można i w dodatku jeszcze wykonaną całkowicie ręcznie: od formy, przez szlify, aż po malowanie. Magdalena Gruhn w poszukiwaniu równowagi dla swojego artystycznego ducha i twórczych aspiracji z dzieciństwa stwierdziła, że naturalną koleją rzeczy będzie powołanie do życia swojej autorskiej marki. Zakochajcie się w geometrii na nowo za sprawą produktów od Moskwa!
Arpelc. Doświadczenie i ciężka praca na wagę złota.

temu

Obiegowe przekonanie, że koszt pierścionka zaręczynowego powinien być równy co najmniej jednej pensji absztyfikanta, powinno już dawno odejść w niepamięć. Arkadiusz Pelc z pracowni jubilerskiej Arpelc swoimi pierścionkami kradnie serca i wyznaje zasadę, że miłości nie przelicza się na pieniądze. Setki klientów z całego świata nie mogą się mylić - produkty gdańskiego złotnika to precyzja i jakość autorskiej pracowni zamknięta w pięknych formach i...atrakcyjnej cenie.
DaWanda.pl i Disney realizują projekt inspirowany Myszką Minnie

temu

DaWanda.pl - platforma z unikalnymi produktami handmade i pomysłami DIY – we współpracy z Disneyem realizuje kampanię promującą jedną z kultowych disneyowskich postaci i prawdziwą ikonę stylu - Minnie. Osią projektu jest konkurs organizowany przez DaWandę z główną nagrodą w postaci wyjazdu zwycięzcy na London Fashion Week Festival (22-24.09).
Ultra Violet - kolor roku 2018 w trzech odsłonach

temu

Przekazywanie oryginalności i pomysłowości, magii. Ultra Violet to charakterystyczny, złożony fioletowy odcień, który fascynuje i intryguje. Najbliższy rok upłynie właśnie pod znakiem jego trochę kosmicznych właściwości. Dramatycznie prowokacyjny i rozważny PANTONE 18-3838 Ultra Violet przekazuje wizjonerskie myślenie, które wskazuje nam drogę ku przyszłości. To kolor bardzo symboliczny, więc w modzie pojawia się bardzo świadomie.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.