Historia DaWandy

Historia DaWandy

Opublikowany

DaWanda została powołana do życia w Berlinie 3. grudnia 2006 r, a jej założycielami są Claudia Helmig i Michael Putz. 

Założyciele DaWandy, Michael Puetz i Claudia Helming opowiadają, jak pewnej mroźnej zimy w Moskwie narodził się pomysł na portal, który dziś jest największą platformą z rękodziełem w Europie. Poznajcie kulisy powstawania projektu, w który nikt nie wierzył!
Obecnie w firmie jest zatrudnionych 200 pracowników z 20 różnych krajów. Strona dostępna jest w sześciu językach. Odpowiedni zespół dedykowany każdemu z krajów dba o to, by dana platforma była dostosowana do potrzeb jego użytkowników. 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
DaWanda w liczbach

temu

Co minutę na DaWandzie sprzedawany jest jeden produkt z kategorii "moda", co 30 sekund produkt z kategorii "akcesoria", a co 20 sekund - biżuteria.
O platformie DaWanda.pl

temu

DaWanda.pl to internetowa platforma handlowa i społeczność osób zafascynowanych przedmiotami, których nie ma w sieciówkach. Jest to przestrzeń dla twórców i koneserów unikalnych ubrań, mebli, akcesoriów, tworzonych w krótkich seriach.
3 wielkanocne trendy

temu

Wielkanoc w wydaniu osób ceniących sobie rękodzieło i tradycję upłynie w tym roku pod znakiem naturalnych tkanin, autorskiej ceramiki i oryginalnych ozdób wykonanych ręcznie.
Wabi Sabi - nieperfekcyjny trend 2018

temu

Co w tym roku zastąpi ubiegłoroczny trend HYGGE? Za granicą już od dawna mówi się o WABI SABI! Ta wywodząca się z buddyzmu japońska sztuka znalezienia subtelnego i naturalnego piękna w niedoskonałości dotarła także do Polski. To akceptacja rzeczy takimi, jakie są, bez ich upiększania. To umiłowanie rzeczy prostych, skromnych, surowych. Czasem podniszczonych, chropowatych, ale posiadających swoją historię. To też spojrzenie świeżym okiem na coś, co mogłoby być spisane na straty, a przecież może dostać nowe życie. Przedmioty w mieszkaniu w stylu WABI SABI będą łączyć więc trzy cechy: funkcjonalność, piękno i nostalgię. Paleta kolorów w WABI SABI to głównie paleta bieli i kolory ziemi oraz bazowanie na naturalnych materiałach (drewno, len, bawełna, wiklina, kamień…). W dobie galopującego konsumpcjonizmu absolutnie kibicujemy temu trendowi. Jak żyć i mieszkać w duchu WABI SABI? Zerknijcie na kilka ciekawych nurtów w tej filozofii.

DaWanda w liczbach

Co minutę na DaWandzie sprzedawany jest jeden produkt z kategorii "moda", co 30 sekund produkt z kategorii "akcesoria", a co 20 sekund - biżuteria.